Język turecki

nauka tureckiego

Język turecki

Przepiękny, choć trudny język, którym mówi prawie dziewięćdziesiąt milionów ludzi na świecie. Język turecki, ten oficjalny, którego uczy się na kursach jezykowych, to stambulska wersja języka tureckiego. Należy jednak wiedzieć, że odmian tureckiego jest jednak o wiele, wiele więcej.

Cechą charakterystyczną języka tureckiego jest harmonia samogłoskowa i aglutacyjność, czyli dodawanie różnorodnych końcówek do rdzenia wyrazu i formowanie w ten sposób słów. Może to wydawać się na początku skomplikowane, ale tak naprawdę, ułatwia naukę języka. Inną właściwością języka jest charakterystyczna budowa zdań, znajoma pewnie tym osobom, które uczyły się łaciny. Otóż zdanie budowane jest na zasadzie: podmiot – wszystko co chcemy zawrzeć w zdaniu – orzeczenie.

Nauka języka tureckiego na naszej stronie zawiera:

  • Słownictwo, czyli rozmówki tureckie, popularne wyrażenia i zwroty.
  • Gramatykę języka tureckiego, podstawowej pojęcia, ale również i bardziej skomplikowane konstrukcje gramatyczne dla zaawansowanych.

Gramatykę turecką podzieliliśmy w ten sposób:

W ramach rozmówek tureckich mamy następujące działy:

  • Podstawowe słownictwo. Jak sama nazwa wskazuje, zebraliśmy tutaj podstawowe zwroty i wyrazy tureckie które warto znać.
  • Najpopularniejsze tureckie wyrazy. Ten dział z kolei zawiera słówka i wyrażenia, które z jakiegoś powodu zyskały na popularności, stąd warto się z nimi zapoznać.
  • Powiedzenia i przysłowia. Zbiór wpisów na temat tureckich wyrażeń, zwrotów, powiedzeń, przysłów, przenośni i tego wszystkiego co sprawia, że język staje się o wiele ciekawszy i bogatszy.

Najnowsze: