nauka języka tureckiego z lwemNauka tureckiego nie musi być trudna, prawda? Dzisiaj tematem powiedzeń i przysłów tureckich na naszej stronie Tureckie Opowieści będzie lew. Zaczynamy! 

Aslan gibi kükremek.Ryczeć jak lew. Bardzo się  zezłościć.

aslan – lew

gibi – jak

kükremek – ryczeć

Aslan payı.Lwia część. Podczas podziału czegoś komuś dostaje się najwięcej, bo jest najsilniejszy, najbardziej wpływowy.

pay – część, działka, porcja. Tutaj w bierniku.

Aslan yatağından bellidir. – Charakter człowieka poznaje się po tym, jaki utrzymuje porządek wokół siebie. Otoczenie mówi za człowieka.

yatak – łóżko. Tutaj wraz z końcówką -dan, oraz zmiękczenie ostatniej spółgłoski – k przechodzi w ğ, mamy biernik w literce “ı”, “n” jako łącznik pomiędzy końcówką biernika a końcówką turecką -dan.

belli – oczywisty. Występuje również podkreślenie wypowiedzi -dir.

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2016/10/nauka_jezyka_tureckiego_z_lwem.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2016/10/nauka_jezyka_tureckiego_z_lwem-150x100.jpgTureckie OpowieściPowiedzenia i przysłowiapodstawy języka tureckiegoNauka tureckiego nie musi być trudna, prawda? Dzisiaj tematem powiedzeń i przysłów tureckich na naszej stronie Tureckie Opowieści będzie lew. Zaczynamy!  Aslan gibi kükremek. - Ryczeć jak lew. Bardzo się  zezłościć. aslan - lew gibi - jak kükremek - ryczeć Aslan payı. - Lwia część. Podczas podziału czegoś komuś dostaje się najwięcej, bo jest...Strona o Turcji i jej mieszkańcach