Zamarzył mi się polski śledź w zalewie octowej. Niestety, rzecz niedostępna tutaj, ale po przeszukaniu internetu okazało się, że mogę stworzyć wersję turecką. Jest to właściwie meze, ale kto tam się będzie bawił w takie drobiazgi.

Przygotowanie znowu: bardzo proste, a sam niczym polski, bałtycki śledź.

Bierzemy tyle hamsi, na ile mamy ochotę (lub na ile nam siły starczy przy czyszczeniu), porządnie płuczemy i układamy warstwami w naczyniu: hamsi – sól – znowu hamsi – sól. Zalewamy wszystko octem. Ja używam jabłkowego. Teoretycznie całość stać powinna dwie godziny, ale ja odstawiam na cały dzień. Niech się porządnie marynuje.

Następnego dnia wyjmujemy tak „ugotowane” hamsi, układamy ponownie warstwowo, tym razem przesypując chilli. Na wierzch polewamy odrobiną oliwy.

Smacznego!

ps. Można do octu dodać również cebuli. Będzie bardziej aromatyczne 🙂

Tureckie OpowieściDania mięsneprzepisy na niecodzienne potrawyZamarzył mi się polski śledź w zalewie octowej. Niestety, rzecz niedostępna tutaj, ale po przeszukaniu internetu okazało się, że mogę stworzyć wersję turecką. Jest to właściwie meze, ale kto tam się będzie bawił w takie drobiazgi.Przygotowanie znowu: bardzo proste, a sam niczym polski, bałtycki śledź.Bierzemy tyle hamsi, na ile...Język turecki, historia i kultura, kuchnia oraz ciekawe miejsca w Turcji