cerkez tavuguWłaściwie nie jest to danie samo w sobie, ale meze, czyli turecka przystawka, najczęściej podawana do rak – alkoholu z anyżem. W tłumaczeniu na język polski, jest to kurczak po czerkiesku, czyli kurczak w sosie przygotowywanym z oliwy i orzechów. Danie bardzo smaczne i proste w przygotowaniu.

Składniki:

Pierś z kurczaka
100 g orzechów
2 łyżki oliwy
miąższ chleba
chilli

Przepis na kurczaka w sosie orzechowym:

Pierś z kurczaka dokładnie myjemy i gotujemy na miękko.

Mięso osuszamy i drobno kroimy. Bardzo drobno.

Mielimy orzechy włoskie, mieszamy z oliwą, miąższem chleba i kurczakiem. Gdy danie jest zbyt suche, możemy dodać odrobinę wody.

Układamy pięknie na talerzu i polewamy oliwą wymieszaną z chilli.

Podajemy jako smarowidło do chleba, lub jako meze do alkoholu.

Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/01/kurczak-w-sosie-orzechowym-960x557.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/01/kurczak-w-sosie-orzechowym-150x87.jpgTureckie OpowieściKuchnia tureckaprzepisy na niecodzienne potrawy,szybki obiadWłaściwie nie jest to danie samo w sobie, ale meze, czyli turecka przystawka, najczęściej podawana do rak - alkoholu z anyżem. W tłumaczeniu na język polski, jest to kurczak po czerkiesku, czyli kurczak w sosie przygotowywanym z oliwy i orzechów. Danie bardzo smaczne i proste w przygotowaniu. Składniki: Pierś z kurczaka 100...Strona o Turcji i jej mieszkańcach