przepis na ajranTen przepis powinien chyba zaistnieć na samym początku, bo nie wyobrażam sobie kuchni tureckiej bez ajranu. Jest to napój na bazie jogurtu. Idealny na lato, doskonale gasi pragnienie, zapewnia organizmowi wszystkie potrzebne minerały. 

Składniki:

1/2 kg naturalnego jogurtu
sól
szklanka wody

Jak zrobić ayran?

Na początku ubijamy jogurt widelcem, tak długo, aż się spieni. Dodajemy sól, szklankę wody i kontynuujemy ubijanie. Napój powinien być lekko słony.

Przed podaniem wstrząsnąć.

Smacznego!

 

Podobne wpisy:
Ayranhttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/11/turecki-ayran-960x1451.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/11/turecki-ayran-99x150.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsnetureckie napojeTen przepis powinien chyba zaistnieć na samym początku, bo nie wyobrażam sobie kuchni tureckiej bez ajranu. Jest to napój na bazie jogurtu. Idealny na lato, doskonale gasi pragnienie, zapewnia organizmowi wszystkie potrzebne minerały.  Składniki: 1/2 kg naturalnego jogurtu sól szklanka wody Jak zrobić ayran? Na początku ubijamy jogurt widelcem, tak długo, aż się spieni....Strona o Turcji i jej mieszkańcach