pasta z bakłażana z orzechamiBakłażana w Turcji przygotowuje się na tysiące sposobów. Oto jeden z nich. Pyszne danie na obiad ale może stanowić doskonałe smarowidło do pieczywa na śniadanie.

Składniki:

6 bakłażanów

2 łyżki pasty sezamowej (tahini lub po turecku: tahin)

4 ząbki czosnku (lub mniej jak ktoś nie lubi)

3 łyżki orzechów włoskich

sól i chili

Przepis na bakłażana z tahinem i orzechami włoskimi

Bakłażany przepoławiamy i posypujemy solą. Czekamy godzinę, aż cała goryczka wyjdzie, następnie opłukujemy i wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na jakieś pół godziny, aż zmiękną.

Czekamy, aż się ostudzą na tyle, by można było łyżką wybrać z bakłażanów miąższ. Wyrzucamy tylko skórkę.

Do miąższu dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, skruszone orzechy włoskie, Przyprawiamy chili, solą i pastą sezamową tahin.

Całość porządnie ugniatamy widelcem i odstawiamy na godzinkę, by wszystko się solidnie przegryzło.

I tyle. Przepyszna i zdrowa pasta z bakłażana gotowa.

Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2012/03/pasta-z-baklazana-960x642.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2012/03/pasta-z-baklazana-150x100.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneDania z piekarnika,przepisy na niecodzienne potrawyBakłażana w Turcji przygotowuje się na tysiące sposobów. Oto jeden z nich. Pyszne danie na obiad ale może stanowić doskonałe smarowidło do pieczywa na śniadanie. Składniki: 6 bakłażanów 2 łyżki pasty sezamowej (tahini lub po turecku: tahin) 4 ząbki czosnku (lub mniej jak ktoś nie lubi) 3 łyżki orzechów włoskich sól i chili Przepis na bakłażana...Strona o Turcji i jej mieszkańcach