barbunya

Barbunya to rodzaj biało-różowej fasoli, bardzo popularnej w Turcji. Można z niej przygotować różnorodne dania, jednak najpopularniejsza jest podawana z oliwą z oliwek. I to właśnie ten przepis chcę dzisiaj przedstawić.

 

Składniki:

barbunya, czyli czerwona fasola

1 cebula

2 pomidory

ziemniak

2 marchwie

2 ostre papryki

oliwa do smażenia

Przepis na czerwoną fasolę w oliwie:

Fasolę łuskamy i płuczemy. Przekładamy do garnka i zalewamy lekko osoloną wodą. Gotujemy około pół godziny, tak długo, aż woda stanie się brązowa. Odsączamy fasolę.

Gdy fasola się gotuje, w międzyczasie, w szybkowarze podsmażamy posiekaną cebulę, marchew pokrojoną w talarki i obrane ze skórki pomidory. Następnie, gdy całość się podsmaży, dodajemy ugotowaną i odsączoną fasolę.

Do garnka dodajemy posiekaną paprykę i pokrojonego w kostkę ziemniaka. Zalewamy całość wodą i gotujemy pod ciśnieniem 3 minuty. Możemy, a nawet powinniśmy, lekko przesadzić z ilością wody, bo fasola lubi ją wchłaniać.

Przekładamy do naczynia w którym będziemy podawać danie. Polewamy wierzch oliwą i przyozdabiamy natką pietruszki. Wstawiamy do lodówki.

Danie jest podawane na chłodno.

Smacznego 🙂

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2012/09/barbunya.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2012/09/barbunya-113x150.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneszybki obiadBarbunya to rodzaj biało-różowej fasoli, bardzo popularnej w Turcji. Można z niej przygotować różnorodne dania, jednak najpopularniejsza jest podawana z oliwą z oliwek. I to właśnie ten przepis chcę dzisiaj przedstawić.   Składniki: barbunya, czyli czerwona fasola 1 cebula 2 pomidory ziemniak 2 marchwie 2 ostre papryki oliwa do smażenia Przepis na czerwoną fasolę w oliwie: Fasolę łuskamy i płuczemy....Strona o Turcji i jej mieszkańcach