Przepis na fasolkę czarne oczkoKolejny przepis na nasiona wspięgi wężowatej zwanej inaczej czarne oczko lub w języku tureckim po prostu börülce. Ten przepis jest jeszcze prostszy od poprzedniego.

Składniki:

1 kg fasoli czarne oczko
3 ząbki czosnku
sok z cytryny
nar ekşisi czyli sfermentowany sok z granatu

Przepis na fasolkę czarne oczko:

Wspięgę wężowatą myjemy dokładnie i przekładamy do garnka. Zalewamy wodą i gotujemy.

Gdy zmięknie, odcedzamy i przekładamy na półmisek. Mieszamy fasolkę z posiekanym czosnkiem i sokiem z cytryny. Jeśli mamy, można polać sfermentowanym sokiem z granatu, zwanym w Turcji nar ekşisi.

Smacznego 🙂

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/03/wspięga-wężowata-czarne-oczko-960x720.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/03/wspięga-wężowata-czarne-oczko-150x113.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneprzepisy na niecodzienne potrawyKolejny przepis na nasiona wspięgi wężowatej zwanej inaczej czarne oczko lub w języku tureckim po prostu börülce. Ten przepis jest jeszcze prostszy od poprzedniego. Składniki: 1 kg fasoli czarne oczko 3 ząbki czosnku sok z cytryny nar ekşisi czyli sfermentowany sok z granatu Przepis na fasolkę czarne oczko: Wspięgę wężowatą myjemy dokładnie i przekładamy do garnka....Strona o Turcji i jej mieszkańcach