salicorniaSoliród zielny lub bardziej z angielska – salicornia, znana jest w Turcji pod nazwą deniz börülcesi. Moje ukochane danie – pyszne i z dużą zawartością jodu i innych ważnych dla zdrowia pierwiastków. W Polsce roślinka pod ochroną!!! 

Składniki:

1 kg deniz börülcesi
3 ząbki czosnku – lub ile kto lubi
sok z 1 cytryny
2 łyżki oliwy

Przepis na soliród:

Roślinkę porządnie myjemy i wkładamy na godzinę do wody, ponieważ soliród jest słony i lepiej, żeby ta sól z niego wyszła.

Gdy salicornia namoczy się porządnie, przekładamy ją do wrzącej wody i gotujemy jakieś piętnaście minut.

Czekamy aż ostygnie i teraz najważniejsza sprawa: każdą gałązkę obieramy, gdyż jadalna jest tylko zewnętrzna część rośliny. Wewnątrz salicorni znajduje się zdrewniały środek – ten wyrzucimy.

Do tak obranego solirodu dodajemy przeciśnięty czosnek, oliwę i sok z cytryny. Całość mieszamy i odstawiamy by danie nabrało smaku. Można salicornię również wymieszać z jogurtem.

Smacznego!!!

 

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/07/soliród.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/07/soliród-150x113.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneprzepisy na niecodzienne potrawy,szybki obiadSoliród zielny lub bardziej z angielska - salicornia, znana jest w Turcji pod nazwą deniz börülcesi. Moje ukochane danie - pyszne i z dużą zawartością jodu i innych ważnych dla zdrowia pierwiastków. W Polsce roślinka pod ochroną!!!  Składniki: 1 kg deniz börülcesi 3 ząbki czosnku - lub ile kto lubi sok...Strona o Turcji i jej mieszkańcach