klopsiki z soczewicy po tureckuMercimek köftesi, czyli kotleciki z soczewicy. Jedno z nieodzownych dań w tureckich domach. Szybkie w przygotowaniu, smaczne i pożywne, jak wszystkie posiłki przygotowane na bazie soczewicy. Doskonałe danie na lato, lub do przygotowania “na szybko”, gdy nie ma się pomysłu na obiad.

Składniki:

1 szklanka drobnego bulguru
1 szklanka soczewicy
1 łyżka przecieru paprykowego
1 łyżka przecieru pomidorowego
1 cebula
pietrucha
szczypior
oliwa, sól, pieprz, chilli, kmin
sałata i sok z cytryny

Przepis na mercimek köftesi czyli klopsy z soczewicą:

Soczewicę gotujemy w trzech szklankach wody. Gdy zmięknie, dodajemy bulgur, dokładnie całość mieszamy, wyłączamy gaz i czekamy, aż  mieszanka wsiąknie wodę.

Przekładamy do miski w której będziemy ugniatać kotleciki. Dodajemy bardzo drobno posiekaną cebulę, pietruszkę, szczypiorek. Przyprawiamy oliwą, solą, pieprzem, chilli i kminem. Ilość przypraw będzie zależała od tego, czy lubimy dania na ostro, czy też nie.

Zaczynamy ugniatać masę i ugniatamy tak długo, aż bulgur z soczewicą staną się nieodróżnialne od siebie. Formujemy kotleciki i wstawiamy do lodówki na minimum godzinę, aż składniki porządnie się “przegryzą”.

Podajemy na liściach sałaty, skropione sokiem z cytryny.

Smacznego 🙂

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/03/klopsiki-z-soczewicy-960x750.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2014/03/klopsiki-z-soczewicy-150x117.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneprzepisy na niecodzienne potrawyMercimek köftesi, czyli kotleciki z soczewicy. Jedno z nieodzownych dań w tureckich domach. Szybkie w przygotowaniu, smaczne i pożywne, jak wszystkie posiłki przygotowane na bazie soczewicy. Doskonałe danie na lato, lub do przygotowania 'na szybko', gdy nie ma się pomysłu na obiad. Składniki: 1 szklanka drobnego bulguru 1 szklanka soczewicy 1 łyżka przecieru...Strona o Turcji i jej mieszkańcach