mucverMücver, są to bardzo smaczne placki z cukinii, w smaku zbliżone do polskich placków ziemniaczanych. Jeśli znudziły się Wam placki ziemniaczane, spróbujcie tego przepisu.

Składniki:

2 cukinie
2 marchwie
1 cebule
koperek
1 łyżeczka soli
1/2 szklanki sera feta
1 szklanka mąki
3 jajka
olej do smażenia

Przepis na placki z cukini:

Ucieramy cukinie i odsączamy z wody, następnie trzemy na drobnej tarce marchwie i cebulę. Odsączamy, bo cukinia lubi pozostawiać dużo soku.

Do masy dodajemy posiekany bardzo drobno koperek, łyżeczkę soli, pół szklanki sera feta, szklankę mąki i 3 jajka. Mieszamy i lekko lejącą się masę smażymy na oleju.

Smacznego!!!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/09/placki-z-cukini.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/09/placki-z-cukini-150x100.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneszybki obiadMücver, są to bardzo smaczne placki z cukinii, w smaku zbliżone do polskich placków ziemniaczanych. Jeśli znudziły się Wam placki ziemniaczane, spróbujcie tego przepisu. Składniki: 2 cukinie 2 marchwie 1 cebule koperek 1 łyżeczka soli 1/2 szklanki sera feta 1 szklanka mąki 3 jajka olej do smażenia Przepis na placki z cukini: Ucieramy...Strona o Turcji i jej mieszkańcach