Przepis na bakłażanaBakłażan to bardzo popularne warzywo w kuchni tureckiej. Dzisiaj, przygotujemy jeden z przepisów na bakłażana, czyli smażonego bakłażana. Jest to danie obiadowe, może stanowić również przystawkę.

Składniki:

bakłażan
jajko
bułka tarta
zioła (jakie kto lubi)
tłuszcz do smażenia
można dodać startego sera

Przepis na smażonego bakłażana z serem:

Bakłażana kroimy na talarki, posypujemy lekko solą i czekamy, aż puści wodę i goryczkę. Następnie płuczemy i osuszamy ręcznikiem.

Talarki obtaczamy w roztrzepanym jajku i bułce tartej z dodatkiem chili, ziół i startego żółtego sera. Smażymy na złoto.

Można również tak przygotowanego bakłażana ugrilować lub upiec w piekarniku.

Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/10/smażony-bakłażan-960x640.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/10/smażony-bakłażan-150x100.jpgTureckie OpowieściDania bezmięsneszybki obiadBakłażan to bardzo popularne warzywo w kuchni tureckiej. Dzisiaj, przygotujemy jeden z przepisów na bakłażana, czyli smażonego bakłażana. Jest to danie obiadowe, może stanowić również przystawkę. Składniki: bakłażan jajko bułka tarta zioła (jakie kto lubi) tłuszcz do smażenia można dodać startego sera Przepis na smażonego bakłażana z serem: Bakłażana kroimy na talarki, posypujemy lekko solą i czekamy, aż...Strona o Turcji i jej mieszkańcach