przepis na okręBamia, a właściwie okra w pomidorach. Bamia lub okra (a dokładniej piżmian jadalny), nie jest rośliną spotykaną często w kuchni polskiej. Zetknęłam się z bamią dopiero w Turcji i bardzo mi zasmakowała. A jak przygotować okrę? Oto jeden z przepisów na bamię.

Składniki:

1 kg okry
pierś z kurczaka
1 cebula
4 pomidory
sok z cytryny

Przepis na bamię|okrę:

Bamię myjemy dokładnie i czubek warzywa obieramy uważając, by nie nacinać zbyt mocno. Jeśli za bardzo przetniemy, wycieknie sok.

W garnku podsmażamy pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka z dużą ilością posiekanej cebuli. Gdy już zapachnie, dodajemy pokrojone w kostkę i obrane ze skórki pomidory.

Dosypujemy naszą obraną okrę, zalewamy wodą tak, by całość była lekko przykryta, dodajemy sok z jednej cytryny i czekamy aż się zagotuje.

Najlepiej smakuje z ryżem. Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/10/okra-pomidorach-960x1440.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2010/10/okra-pomidorach-100x150.jpgTureckie OpowieściDania mięsneprzepisy na niecodzienne potrawyBamia, a właściwie okra w pomidorach. Bamia lub okra (a dokładniej piżmian jadalny), nie jest rośliną spotykaną często w kuchni polskiej. Zetknęłam się z bamią dopiero w Turcji i bardzo mi zasmakowała. A jak przygotować okrę? Oto jeden z przepisów na bamię. Składniki: 1 kg okry pierś z kurczaka 1 cebula 4 pomidory sok z...Strona o Turcji i jej mieszkańcach