mousakkaMusakę zna chyba każdy i chociaż w Polsce, kojarzona jest ona zwykle z Grecją, to tak naprawdę, pochodzi ona z Imperium Osmańskiego, skąd kuchnie poszczególnych narodów zapożyczyły ją dla siebie. Oto wersja turecka tego pysznego dania.

Składniki:

4 bakłażany
1 cebula
250 g mięsa mielonego
2 pomidory
1 łyżka przecieru pomidorowego
3 łyżki oliwy
sól, pieprz
pietruszka
2 szklanki wody
olej – do smażenia

Oryginalny przepis na musakę:

Bakłażana bardzo drobno kroimy. Im drobniej, tym danie będzie smaczniejsze, bo bakłażan “stopi” nam się w trakcie smażenia. Bakłażana wrzucamy na godzinę do słonej wody, by pozbył się goryczki. Po upływie tego czasu, osączamy go i smażymy w dużej ilości oliwy, ciągle mieszając, by się nie przypalił. Dla koloru, można dodać do smażącego się bakłażana, pokrojoną w paski czerwoną paprykę.

Smażąc bakłażana, bierzemy drugą patelnię, gdzie wrzucamy posiekaną drobno cebulę, mięso mielone, pieprz i sól. Pod koniec smażenia, dodajemy przecier pomidorowy lub drobno pokrojone pomidory.

Gdy bakłażan jest już pięknie szklisty, dodajemy do niego usmażone mięso, zalewamy wodą i gotujemy jeszcze z 25 minut. Posypujemy natką pietruszki.

Najlepiej podawać z ryżem.

Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/09/musaka.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2011/09/musaka-150x100.jpgTureckie OpowieściDania mięsneszybki obiadMusakę zna chyba każdy i chociaż w Polsce, kojarzona jest ona zwykle z Grecją, to tak naprawdę, pochodzi ona z Imperium Osmańskiego, skąd kuchnie poszczególnych narodów zapożyczyły ją dla siebie. Oto wersja turecka tego pysznego dania. Składniki: 4 bakłażany 1 cebula 250 g mięsa mielonego 2 pomidory 1 łyżka przecieru pomidorowego 3 łyżki oliwy sól, pieprz pietruszka 2...Strona o Turcji i jej mieszkańcach