obwarzanki tureckieSimity, czyli tureckie bajgle. Sprzedają je w Turcji na prawie każdym rogu ulicy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je w domu. Jest z tym co prawda trochę zachodu, ale satysfakcja wielka i jak wszystkie chleby – świeże smakuje najlepiej.

Składniki potrzebne do przygotowania ciasta:

340 g mąki

60 g masła

trochę soli

1 łyżka proszku do pieczenia

1 jajko

100 g jogurtu

100 g oleju

50 gram sezamu

30 g pekmezu (melasy)

3-4 łyżki wody

Przepis na simit:

Wszystkie składniki oprócz melasy i sezamu zagniatamy. Dodajemy do ciasta odrobinę melasy – tak z łyżeczkę do jednej łyżki. Ponownie zagniatamy tak długo, aż uzyskamy gładkie ciasto.

Z ciasta formujemy obwarzanki, które następnie smarujemy melasą i posypujemy sezamem.

Wstawiamy do nagrzanego na 160 stopni piekarnika i pieczemy 35-40 minut aż ciasto się przyrumieni na brązowo. Najlepiej jest piec je na ruszcie z podstawioną na spód blachą.

Smacznego!

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2013/03/simit.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2013/03/simit-113x150.jpgTureckie OpowieściMączne różnościDania z piekarnikaSimity, czyli tureckie bajgle. Sprzedają je w Turcji na prawie każdym rogu ulicy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je w domu. Jest z tym co prawda trochę zachodu, ale satysfakcja wielka i jak wszystkie chleby - świeże smakuje najlepiej. Składniki potrzebne do przygotowania ciasta: 340 g mąki 60 g...Strona o Turcji i jej mieszkańcach