zupa z soczewicą ciecierzycą i fasoląDzisiaj zupa zimowa prosto z Turcji. Łatwa do przygotowania i smaczna. Bardzo pożywna, bo do jej przygotowania użyjemy soczewicy, cieciorki i fasoli. Samo zdrowie.

Składniki:

1 szklanka ugotowanej fasoli
1/2 szklanki soczewicy
1 szklanka ugotowanej ciecierzycy
2 1/2 szklanki mleka
1 szklanka utartych pomidorów lub dwie łyżki przecieru pomidorowego
1 łyżka mąki
1 łyżka oliwy
sól, pieprz, chili, mięta

Zupa na zimę – przepis:

Na oliwie podsmażamy lekko mąkę, potem dodajemy mleko i całość gotujemy.

Następnie, dodajemy przecier pomidorowy i kontynuujemy gotowanie jakieś pięć minut.

Teraz do zupy wsypujemy wcześniej ugotowaną fasolę i ciecierzycę oraz soczewicę. Soczewicy nie trzeba wcześniej gotować, bo szybko mięknie.

Dodajemy litr wody i gotujemy dwadzieścia minut do pół godziny, aż soczewica zmięknie.

Na koniec przyprawiamy solą, pieprzem, chilli, miętą.

Smacznego 🙂

Podobne wpisy:
https://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2013/02/zupa-zimowa-960x635.jpghttps://www.tureckieopowiesci.com/wp-content/uploads/2013/02/zupa-zimowa-150x99.jpgTureckie OpowieściZupyprzepisy na niecodzienne potrawy,szybki obiadDzisiaj zupa zimowa prosto z Turcji. Łatwa do przygotowania i smaczna. Bardzo pożywna, bo do jej przygotowania użyjemy soczewicy, cieciorki i fasoli. Samo zdrowie. Składniki: 1 szklanka ugotowanej fasoli 1/2 szklanki soczewicy 1 szklanka ugotowanej ciecierzycy 2 1/2 szklanki mleka 1 szklanka utartych pomidorów lub dwie łyżki przecieru pomidorowego 1 łyżka mąki 1 łyżka oliwy sól, pieprz, chili,...Strona o Turcji i jej mieszkańcach